798-521-521
lub napisz: wyceny@global-biznes.pl

Który modrzew wybrać? Europejski czy syberyjski?

« wróć do listy
Deski tarasowe z modrzewia europejskiego jak i z syberyjskiego są bardzo popularnym materiałem do budowy tarasów. Jedna i druga deska tarasowa ma wysokie walory użytkowe i wizualne. Jednakże cenowo te deski różnią się w pewny stopniu.

Modrzew europejski czy polski rośnie w stosunkowo łatwych warunkach. Przyrosty roczne są duże co wpływa na gestość drewna czy liczbę sęków. W przypadku modrzewia europejskiego sęki są newralgicznym punktem deski. Mogą być one słabo zrośniete z deską i mieć tendencje do wypadania. 

Modrzew syberyjski rośnie w bardzo trudnych warunkach. Przyrosty roczne są minimalne. Drewno które rośnie bardzo wolno jest jednocześnie bardziej gęste i bardziej stabilne. Sęki w tej desce tarasowej są bardzo małych rozmiarów i są bardzo dobrze zrośnięte z deską. 

Podsumowując można powiedzieć iż zarówno modrzew europejski jak i syberyjski dobrze spełnią swoją role w polskim klimacie. Jednakże deski tarasowe z modrzewia syberyjskiego przez fakt wyższej gęstości i wiekszej stabilności, lepiej sprawdzą sie jako materiał do budowy tarasu. Deski z modrzewia syberyjskiego dłużej przetrwają w naszych warunkach i będą cieszyć oko swoim naturalnym pięknem.


W celu uzyskania fachowej porady oraz warunków współpracy prosimy o kontakt
pod adresem: biuro@global-biznes.pl   lub   nr. tel. 791 279 312 // 790 578 979
« wróć do listy
© 2017 Global Biznes - Polityka prywatnościa Polityka prywatnościa | Projekt UE | Newsletter
Projekt i realizacja: UK WebSolutions
page shadow