798-521-521
lub napisz: wyceny@global-biznes.pl

Jak przygotować podłoże do budowy tarasów.

« wróć do listy
Taras drewniany może być integaralną częścią budynku lub byc od niego niezależy. Można go zbudować na isteniejącej wylewce betonowej bądź konstrukcji podpieranej punktowo. Jaka opcję wybrać i jak przygotować podłoże pod budowe tarasu z drewna.

Wylewka betonowa

Wylewka betonowa jest idealnym podłożemy do budowy tarasu drewnianego. Jesli budujemy taras na już istniejącej wylewce należy sprawdzić spadek. Ważne aby wylewka betonowa była zbudowana ze spadkiem min2%. Ulatwi to odpływ wody deszczowej z tarasu. Wielu klientow pyta się czy warto mocować legary do podłoża. Jeśli tylko istnieje taka możliwość to jak najbardziej tak. Legary drewniane przykręcone tylko do desek mogą mieć większą podatność na skręcenia. Dodatkowo podczas przykręcania legarów do podłoża warto odizolować je dodatkowo na przykłąd podkładkami z granulatu gumowego. Sprawi to iż legar będzie bardziej odizolowany od podłoża i ewentualny kontakt z wodą będzie ograniczony do minimum. Deski tarasowe będą bardziej stabilne w przypadku montażu legarow do podłoża. Ma to znaczenie w przypadku gatunków egzotycznych które mocno pracują tj. Bangkirai (bankirai, bangkiraj) bądź Massaranduba.

Podpowy punktowe

Jeśli nie ma możliwości wybudowania wylewki betonowej warto pomyśleć o podporach punktowych. Podpory takie stosuje sie także w miejscach gdzie nie ma możliwości przebicia sie przez podłoże tj. tarasy na dachach bądz w miejscach gdzie ważne jest utrzymanie szczelności podłoża.

Podpory punktowe w zależnosci od gatunku drewna wzdłuż legarów rozstawia sie co ok 50-90 cm. Zarówno w przypadku bloczków betonowych jak i podpór regulowanych. Poziomowanie podpór również warto wykonać w sposób taki aby deski były ułożone z ok 2% spadkiem. 

W razie bardziej szczegółowych pytań zapraszam serdecznie do kontaktu telefonicznego lub mejlowego. Jesteśmy do Państwa dyspozycji.


W celu uzyskania fachowej porady oraz warunków współpracy prosimy o kontakt
pod adresem: biuro@global-biznes.pl   lub   nr. tel. 791 279 312 // 790 578 979
« wróć do listy
© 2017 Global Biznes - Polityka prywatnościa Polityka prywatnościa | Projekt UE | Newsletter
Projekt i realizacja: UK WebSolutions
page shadow