798-521-521
lub napisz: wyceny@global-biznes.pl

Jak przygotować taras z drewna do olejowania?

« wróć do listy
Taras z drewna egzotycznego to znacząca inwestycja w portfelu wielu inwestorów. Co zrobić żeby deski tarasowe przetrwały zimę i na lato prezentowały się w pełnej krasie.

Olejowanie to najbardziej popularny sposób zabezpieczenia desek tarasowych . Zarówno tych egzotycznych jak i z drewna krajowego. Olej wypełnia pory drewna i zabezpiecza deski przed wnikaniem wody do środka. Zamarazająca woda potrafi narobić wiele szkód w każdym środowisku. W porównianiu ze środkami które działają powierzchniwo ale są narażone na pracę deski, olej wnika w strukture i zmiany objętosci deski tarasowej nie są mu straszne. 

Deski tarasowe które chcemy zaolejować muszą być czyste, suche i surowe. Jesli na powierzchni tarasu zalegają stare środki ochrony należy je najpierw usunąć. Łuszcząca farba czy lakier które zostały po poprzednim sezonie mogą zniszczyć cały efekt.

Jeśli zabezpieczamy deski po raz pierwszy to powinniśmy położyć dwie warswty oleju. Jeżeli deski były już wcześniej zaolejowane to jedna warstwa powinna wystarczyć. Jeżeli nałożysz za dużo oleju to nadmiar musisz usunąć zanim olej się wchłonie i wyschnie – czyli nie po czasie dłuższym niż 15-30 minut. Pamiętaj, że zaschnięte resztki oleju są bardzo trudne do usunięcia.

Podsumowując przed olejowaniem tarasu z drewna zarówno egzotycznego jak i krajowego trzeba go wyczyścić. Są dostępne na rynku środki do czyszczenia drewna egzotycznego. Wyczyszczone deski możemy pokryć olejem lub impregnatem na bazie oleju.

W przypadku bardziej szczegółowych pytań w temacie zabezpieczania nowoczesnych tarasów z drewna egzotycznego zapraszamy do kontaktu.W celu uzyskania fachowej porady oraz warunków współpracy prosimy o kontakt
pod adresem: biuro@global-biznes.pl   lub   nr. tel. 791 279 312 // 790 578 979
« wróć do listy
© 2017 Global Biznes - Polityka prywatnościa Polityka prywatnościa | Projekt UE | Newsletter
Projekt i realizacja: UK WebSolutions
page shadow