798-521-521
lub napisz: wyceny@global-biznes.pl

Nowoczesne drewniane tarasy i elewacje. Taras z drewna?

« wróć do listy
Wielu osobom hasło taras z drewna przywodzi na myśl tradycjną miejscami nudną formę prostokąta przylegającego do budynku. Podobnie jest z elewacjami. Typowa elewacja drewniana kojarzy się z góralską chatą i domem z bala. Trzeba jednak pamiętać że takie klasyczne wzronictwo nie zawsze pasuje od każdego typu budynku. I tu nasuwa się pytanie. Czy inwestor zdecydowany na drewniany taras i drewnianą elewację jest niejako skazany na klasyczne i tradycyjne formy i profile? Nie musi tak być!

Nowoczesne tarasy i nowoczesne elewacje mogą przybierać o wiele bardziej wyszukane formy niż tylko te wymienione wyżej. Coraz bardziej popularne na tarasach łuki potrafią w znaczący sposób ożywić taras drewniany. Formy takie są oczywiście nieco trudniejsze do uzyskania na tarasach z drewna jednakże profesjonalny wykonawca nie powinien mieć z nimi trudności. Nie jest również problemem wykonanie maskownicy takiego tarasu. Firmy z doświadczeniem montujące drewniane tarasy i nowoczesne elewacje poradzą sobie również przy tej kwestii.

taras-drewniany---taras-z-drewna

Kolejną innowacją przy budowie tarasu może być również wykorzystanie na tarasie z drewna desek z tego samego gatunku ale w innym profilu. Przykładowo deski węższe ułożone na przemian z szerszymi. Zabieg taki może znacząco pobudzić taras. Również wykorzystanie na jedyn tarasie desek gładkich i ryflowanych. Świetnie się takie rozwiązanie sprawdza przy budowie schodów. Ryflowane stopnie i gładkie podstopnice tworzą bardzo dobrany duet. Tarasy z drewna nie muszą być nudne.

W przypadku tarasów drewnianych niezadaszonych coraz częściej spotykaną formą jest również budowa wewnętrznych donic na rośliny bądź krzewy. 

Nowoczesne tarasy to nie tylko drewniane tarasy ale także tarasy kompozytowe. Rewolucyjna forma drewna wspomagana polietylenem podwyższonej gęstości sprawia iż deski te mają wiele pozytywnych cech klasycznych desek będąc jednocześnie pozbawionym wad typowych dla drewna. Brak potrzeby impregnacji drewna oraz brak sękow i spękań powierzchniowych sprawia iż deski tarasowe kompozytowe są coraz częsciej wybierane na pokrycie nowoczesnych tarasów z drewna. Tarasy kompozytowe są bardzo popularne na zachodzie europy.

nowoczesne-drewniane-tarasy-kompozytowe-i-elewacje

Podsumowując, pamiętajmy że nie jesteśmy ograniczeni do klasycznych form i materiałów. Taras drewniany może mież formę zarówno klasyczną jak i nowoczesną  Firmy prześcigają się obecnie w oferowaniu coraz to bardziej przyjaznych rozwiązań. Korzystajmy z tego. Skutkiem będą piękne tarasy z drewna cieszące oko nowoczesną formą i rozwiązaniami. Drewniany taras jest ozdobą każdego domu. Taras z drewna świadczy o prestiżu inwestycji.


W celu uzyskania fachowej porady oraz warunków współpracy prosimy o kontakt
pod adresem: biuro@global-biznes.pl   lub   nr. tel. 791 279 312 // 790 578 979
« wróć do listy
© 2017 Global Biznes - Polityka prywatnościa Polityka prywatnościa | Projekt UE | Newsletter
Projekt i realizacja: UK WebSolutions
page shadow