6.48 PLN / mb
54.00 PLN / m2
Grubość
25 mm
Szerokość
120 mm
Profil
dwustronnie drobny
Materiał
drewno
Gatunek
sosna impregnowana ciśnieniowo
Waga
600.00 kg / m3
Klasa
AB
Rodzaj suszenia:
KD
Wyślij zapytanie o produkt
Opis produktu

Sosna jest jednym z najpopularniejszych gatunków drewna w całej Europie. Wyróżnia ją elastyczność, łatwość montażu oraz duża wytrzymałość mechaniczna. Sosna jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą w ekonomiczny sposób nadać swojemu tarasowi ciepły, nietuzinkowy wygląd. Deski tarasowe z sosny są dodatkowo impregnowane ciśnieniowo, co podnosi ich wytrzymałość na wszelkiego rodzaju niekorzystne warunki atmosferyczne (m.in. na duże zmiany temperaturowe, częste deszcze, czy promieniowanie słoneczne) oraz zwiększa ich trwałość i naturalną odporność, a także pozwala utrzymać piękny wygląd deski przez długi czas. Zastosowany dodatkowo impregnat nadaje deskom pięknego, głębokiego odcienia brązu, dzięki któremu taras wykonany z tego gatunku drewna wygląda elegancko. Deski tarasowe z sosny, dostępne w naszej firmie, są produkowane przez zakład o wieloletnim doświadczeniu i tradycji w obróbce drzewnej, więc jesteśmy w stanie zapewnić produkt najwyższej jakości, który odpowiednio pielęgnowany będzie służył przez lata.

Porównanie długości
Pliki do pobrania
Najczęściej zadawane pytania
Jak pielęgnuje się taras z sosny impregnowanej ciśnieniowo?
Deski tarasowe z sosny impregnowanej ciśnieniowo należy regularnie czyścić z bieżących zabrudzeń np. za pomocą myjki ciśnieniowej. Szczególnie dokładna pielęgnacja zalecana jest w okresie jesiennym i zimowym. Jesienią należy zadbać o to, aby na tarasie nie zalegały liście (mogą powodować przebarwienia związane z nierównomiernym nasłonecznieniem tarasu lub też z nadmierną wilgotnością zalegającą pod warstwą liści). W okresie zimowym należy regularnie czyścić taras z zalegającego na nim lodu oraz śniegu (mogą doprowadzić do nadmiernego zawilgotnienia desek oraz ich zniszczenia).
Czy deskę impregnowaną ciśnieniowo należy jeszcze zaimpregnować?
Tak, deskę impregnowaną ciśnieniowo należy impregnować tak samo, jak deski nieimpregnowane. Zaleca się impregnację co najmniej raz w roku, a częstotliwość impregnacji dobrze jest uzależnić od kondycji tarasu, sposobu jego użytkowania oraz umiejscowienia (zadaszenie lub jego brak).
Czy drewno sosny nadaje się do tarasu przy basenie / stawie / oczku wodnym?
Tak. W związku z tym, że deski tarasowe z sosny są odporne na wilgoć, idealnie nadają się do budowy tarasu przy basenie, stawie lub oczku wodnym (deski tarasowe zbytnio się nie nagrzewają, więc są lepszym rozwiązaniem niż popularne płytki).
Jakich legarów użyć do budowy tarasu z sosny impregnowanej ciśnieniowo?
Do budowy tarasu z sosny zaleca się zastosowanie legarów o gęstości nie mniejszej, niż samo drewno sosny. Zastosowanie legarów o mniejszej gęstości może skutkować zniekształceniem tarasu, a także (w najgorszym wypadku) wyrwaniem się desek z legarów.
Czy można zamówić deski tarasowe razem z położeniem?
W związku z tym, że specjalizujemy się w bezpośrednim imporcie drewna oraz biorąc pod uwagę to, że działamy na terenie całej Europy, nie jesteśmy w stanie zapewnić odpowiedniej jakości usług budowy tarasu w każdym miejscu, w którym dostępne jest importowane przez nas drewno. Dysponujemy aktualizowaną na bieżąco bazą firm zewnętrznych zajmujących się usługami związanymi z projektowaniem i/lub wykonywaniem tarasów i chętnie przekażemy dane kontaktowe do wybranych, znajdujących się w naszej bazie firm, aczkolwiek nie ponosimy odpowiedzialności za ich działania (w tym jakość świadczonych usług).
Czy deski tarasowe kładzie się bezpośrednio na piasek, czy na beton?
Deski tarasowe należy układać na odpowiednio przygotowanej konstrukcji. Szczegółowe informacje na temat sposobu montażu znajdują się instrukcji dostępnej w sekcji pliki do pobrania.
Czy deski tarasowe można położyć na terakotę lub kostkę?
Tak. Szczegółowe informacje na temat sposobu montażu znajdują się instrukcji dostępnej w sekcji pliki do pobrania.
Czym różni się suszenie KD od AD?
Oznaczenie KD / AD informuje o sposobie suszenia deski tarasowej. KD (kiln dried), to suszenie komorowe w suszarni do drewna. AD (air dried), to suszenie na wolnym powietrzu (deski powietrzno-suche). Większość znajdujących się w naszej ofercie produktów suszona jest komorowo (KD) do wilgotności 18% (+/-2%). Suszenie to jest odpowiednie do zastosowań zewnętrznych. Jeśli planujesz wykorzystanie desek w niestandardowych warunkach, skontaktuj się z jednym z naszych handlowców.
Jak wygląda montaż desek tarasowych?
Montaż desek tarasowych jest stosunkowo prosty, jednak aby służył przez lata powinien być wykonywany przez osoby posiadające odpowiednią wiedzę, a także umiejętności. Szczegółowe informacje na temat sposobu montażu desek tarasowych znajdują się instrukcji dostępnej w sekcji pliki do pobrania.
Co oznacza poszczególna klasa deski?
Klasa deski związana jest z jej jakością (w tym z wyglądem). Szczegółowe informacje na temat poszczególnych klas sortowania znajdują się w dokumencie klasy sortowania dostępnym w sekcji pliki do pobrania.
Czym różni się deska tarasowa gładka od ryflowanej?
Deska gładka posiada gładką powierzchnię, natomiast deska ryflowana wgłębienia / rowki, nadające jej dodatkowych walorów estetycznych. W naszej ofercie znajdują się zarówno deski dwustronnie ryflowane, jak i dwustronnie gładkie, ale także deski gładkie z jednej, a ryflowane z drugiej strony. Przy składaniu zamówienia / zapytania prosimy o pozostawienie informacji o tym, którą stroną będą układane deski - pozwoli nam to lepiej przygotować ofertę oraz wyselekcjonować odpowiednie dla danego tarasu deski.
Czy po zniszczeniu jednej deski muszę wymieniać cały taras?
Nie. W przypadku uszkodzenia pojedynczych desek tarasowych wystarczy wymienić tylko zniszczone deski.
Czy drewniane deski tarasowe nagrzewają się latem?
Nie. W przeciwieństwie do popularnych płytek czy betonu, deski tarasowe nagrzewają się tylko w niewielkim stopniu, dzięki czemu możliwe jest swobodne spacerowanie boso po tarasie nawet w upalne dni.
Czy grubsze deski oznaczają większą wytrzymałość?
Tak. Grubsze deski tarasowe są nie tylko bardziej wytrzymałe, ale także pozwalają na zastosowanie większych odstępów między punktami ich podparcia.
Czy Global Biznes docina deski tarasowe na wymiar?
Tak. Po dokonaniu zakupu wybranych z naszej oferty desek można zlecić przycięcie ich na konkretny wymiar. Usługa przycięcia desek jest dodatkowo płatna (pozostałe po cięciu odpady z desek są dostarczane razem z przyciętymi deskami).
Powiązane produkty
Serwis global-biznes.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich użycie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o ciasteczkach | Zamknij