15.95 PLN / mb
110.00 PLN / m2
Grubość
25 mm
Szerokość
145 mm
Profil
drobny - gruby
Materiał
drewno
Gatunek
keruing
Waga
910.00 kg / m3
Klasa
Standard & Better
Rodzaj suszenia:
KD
Wyślij zapytanie o produkt
Opis produktu

Keruing jest egzotycznym gatunkiem drewna pochodzącym z Indonezji, charakteryzującym się dużą twardością, dzięki której jego drewno nie kurczy się zbytnio oraz jest odporne na uszkodzenia mechaniczne. Keruing jest także odporny na owady i termity, co zapewnia mu większą wytrzymałość. Drewno keruing można znaleźć zarówno w jaśniejszych, jak i w ciemniejszych odcieniach czerwonego brązu, który nadaje tarasowi nietuzinkowego, eleganckiego wyglądu. Aby zadbać o odpowiednią pielęgnację tarasu i jego jak najdłuższą żywotność, wystarczy stosować przynajmniej dwa razy do roku (przed i po zimie) specjalne oleje pielęgnacyjne. Tak zabezpieczone deski tarasowe z keruinga są w stanie przetrwać w odkrytej architekturze ogrodowej około 30-50 lat. Dodatkowo deski tarasowe keruing mają bardzo zbliżone parametry do deski bangkirai (po zaolejowaniu są praktycznie nie do odróżnienia), dzięki czemu można uzyskać podobną jakość w niższej cenie i cieszyć się tarasem z egzotycznego drewna, które jest o wiele trwalsze od rodzimych gatunków.

Porównanie długości
Pliki do pobrania
Najczęściej zadawane pytania
Jak (oprócz olejowania) pielęgnuje się taras z deski keruing?
Deski tarasowe keruing (oprócz olejowania) należy regularnie czyścić z bieżących zabrudzeń np. za pomocą myjki ciśnieniowej. Szczególnie dokładna pielęgnacja zalecana jest w okresie jesiennym i zimowym. Jesienią należy zadbać o to, aby na tarasie nie zalegały liście (mogą powodować przebarwienia związane z nierównomiernym nasłonecznieniem tarasu lub też z nadmierną wilgotnością zalegającą pod warstwą liści). W okresie zimowym należy regularnie czyścić taras z zalegającego na nim lodu oraz śniegu (mogą doprowadzić do nadmiernego zawilgotnienia desek oraz ich zniszczenia).
Czy deskę tarasową keruing można pomalować na inny kolor?
Tak. Deska tarasowa z drewna keruing może być pomalowana na inny kolor, choć większość posiadaczy tarasów zbudowanych z tego gatunku drewna pozostawia naturalny kolor.
Kiedy należy olejować taras z deski keruing?
Taras zbudowany z deski keruing powinien być olejowany minimum raz w roku, jednak częstotliwość olejowania dobrze jest uzależnić od kondycji tarasu, sposobu jego użytkowania oraz umiejscowienia (zadaszenie lub jego brak). Dla przykładu: taras wykorzystywany w miejscu komercyjnym (użytkowany przez większą liczbę osób) powinien być olejowany częściej. Należy również pamiętać o tym, że olej może zostać wypłukany pod wpływem opadów atmosferycznych lub może zostać „starty” pod wpływem użytkowania, w związku z czym warto obserwować zmiany w wyglądzie tarasu i ew. podjąć decyzję o jego dodatkowej ochronie. Olejowanie nie tylko chroni taras przed ewentualnymi zniszczeniami, ale również nadaje mu świeżej, intensywnej barwy.
Czy drewno keruing nadaje się do tarasu przy basenie / stawie / oczku wodnym?
Tak. W związku z tym, że deski tarasowe keruing są odporne na wilgoć, idealnie nadają się do budowy tarasu przy basenie, stawie lub oczku wodnym (deski tarasowe zbytnio się nie nagrzewają, więc są lepszym rozwiązaniem niż popularne płytki).
Jakich legarów użyć do budowy tarasu z deski keruing?
Do budowy tarasu z drewna keruing zaleca się zastosowanie legarów o gęstości nie mniejszej, niż samo drewno keruing. Zastosowanie legarów o mniejszej gęstości (np. sosnowych) może skutkować zniekształceniem tarasu, a także (w najgorszym wypadku) wyrwaniem się desek z legarów.
Czy deski tarasowe kładzie się bezpośrednio na piasek, czy na beton?
Deski tarasowe należy układać na odpowiednio przygotowanej konstrukcji. Szczegółowe informacje na temat sposobu montażu znajdują się instrukcji dostępnej w sekcji pliki do pobrania.
Czy deski tarasowe można położyć na terakotę lub kostkę?
Tak. Szczegółowe informacje na temat sposobu montażu znajdują się instrukcji dostępnej w sekcji pliki do pobrania.
Czym różni się suszenie KD od AD?
Oznaczenie KD / AD informuje o sposobie suszenia deski tarasowej. KD (kiln dried), to suszenie komorowe w suszarni do drewna. AD (air dried), to suszenie na wolnym powietrzu (deski powietrzno-suche). Większość znajdujących się w naszej ofercie produktów suszona jest komorowo (KD) do wilgotności 18% (+/-2%). Suszenie to jest odpowiednie do zastosowań zewnętrznych. Jeśli planujesz wykorzystanie desek w niestandardowych warunkach, skontaktuj się z jednym z naszych handlowców.
Jak wygląda montaż desek tarasowych?
Montaż desek tarasowych jest stosunkowo prosty, jednak aby służył przez lata powinien być wykonywany przez osoby posiadające odpowiednią wiedzę, a także umiejętności. Szczegółowe informacje na temat sposobu montażu desek tarasowych znajdują się instrukcji dostępnej w sekcji pliki do pobrania.
Czym różni się deska tarasowa gładka od ryflowanej?
Deska gładka posiada gładką powierzchnię, natomiast deska ryflowana wgłębienia / rowki, nadające jej dodatkowych walorów estetycznych. W naszej ofercie znajdują się zarówno deski dwustronnie ryflowane, jak i dwustronnie gładkie, ale także deski gładkie z jednej, a ryflowane z drugiej strony. Przy składaniu zamówienia / zapytania prosimy o pozostawienie informacji o tym, którą stroną będą układane deski - pozwoli nam to lepiej przygotować ofertę oraz wyselekcjonować odpowiednie dla danego tarasu deski.
Co oznacza poszczególna klasa deski?
Klasa deski związana jest z jej jakością (w tym z wyglądem). Szczegółowe informacje na temat poszczególnych klas sortowania znajdują się w dokumencie klasy sortowania dostępnym w sekcji pliki do pobrania.
Czy po zniszczeniu jednej deski muszę wymieniać cały taras?
Nie. W przypadku uszkodzenia pojedynczych desek tarasowych wystarczy wymienić tylko zniszczone deski.
Czy drewniane deski tarasowe nagrzewają się latem?
Nie. W przeciwieństwie do popularnych płytek czy betonu, deski tarasowe nagrzewają się tylko w niewielkim stopniu, dzięki czemu możliwe jest swobodne spacerowanie boso po tarasie nawet w upalne dni.
Czy grubsze deski oznaczają większą wytrzymałość?
Tak. Grubsze deski tarasowe są nie tylko bardziej wytrzymałe, ale także pozwalają na zastosowanie większych odstępów między punktami ich podparcia.
Czy Global Biznes docina deski tarasowe na wymiar?
Tak. Po dokonaniu zakupu wybranych z naszej oferty desek można zlecić przycięcie ich na konkretny wymiar. Usługa przycięcia desek jest dodatkowo płatna (pozostałe po cięciu odpady z desek są dostarczane razem z przyciętymi deskami).
Czy można zamówić deski tarasowe razem z położeniem?
W związku z tym, że specjalizujemy się w bezpośrednim imporcie drewna oraz biorąc pod uwagę to, że działamy na terenie całej Europy, nie jesteśmy w stanie zapewnić odpowiedniej jakości usług budowy tarasu w każdym miejscu, w którym dostępne jest importowane przez nas drewno. Dysponujemy aktualizowaną na bieżąco bazą firm zewnętrznych zajmujących się usługami związanymi z projektowaniem i/lub wykonywaniem tarasów i chętnie przekażemy dane kontaktowe do wybranych, znajdujących się w naszej bazie firm, aczkolwiek nie ponosimy odpowiedzialności za ich działania (w tym jakość świadczonych usług).
Powiązane produkty
Serwis global-biznes.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich użycie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o ciasteczkach | Zamknij