31.33 PLN / mb
216.07 PLN / m2
Grubość
21 mm
Szerokość
145 mm
Profil
softline
Materiał
drewno
Gatunek
meranti
Waga
500.00 kg / m3
Klasa
Standard & Better
Rodzaj suszenia:
KD
Wyślij zapytanie o produkt
Opis produktu

Meranti jest gatunkiem egzotycznym, importowanym z Malezji (Azja Południowo-Wschodnia), charakteryzującym się gęstą strukturą komórkową, pełniącą rolę naturalnego środka odstraszającego owady, a także chroniącego drewno przed próchnicą i pleśnią. Meranti jest także odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, więc nie straszne mu częste zmiany pogody. Drewno meranti ma szerokie zastosowanie - nadaje się zarówno do budowy tarasów, podłóg, mebli, czy stolarki zewnętrznej, jednak najczęściej wybierane jest na elewację ze względu na głęboki, ciemnoczerwony kolor oraz matową strukturę drewna (deski elewacyjne meranti wspaniale komponują się z stolarką okienną wykonaną z tego samego gatunku drewna, dzięki czemu są często wykorzystywane w prestiżowych realizacjach). Deski elewacyjne meranti stanowią idealną izolację akustyczną oraz cieplną (latem nie nagrzewają się zbytnio, a zimą zatrzymują ciepło w budynku). Odpowiednio pielęgnowane są w stanie służyć i pięknie wyglądać przez lata.

Porównanie długości
Najczęściej zadawane pytania
Jak pielęgnuje się elewację z drewna meranti?
Elewację wykonaną z drewna meranti należy olejować jak każdą inną deskę z drewna egzotycznego. Olejowanie nie tylko chroni elewację przed ewentualnymi zniszczeniami, ale również nadaje jej świeżej i intensywnej barwy.
Jak często należy olejować deskę elewacyjną meranti?
Częstotliwość olejowania elewacji wykonanej z drewna meranti zależy od kondycji samej elewacji, a także od panujących w miejscu wykonania elewacji warunków. W przypadku, w którym elewacja jest narażona na trudne warunki atmosferyczne (ciągła ekspozycja słońca, wilgoć) należy olejować ją częściej, aby zapobiec ewentualnemu zniszczeniu deski. O konieczności olejowania świadczy przede wszystkim utrata koloru deski.
Czy deskę elewacyjną meranti można pomalować na inny kolor?
Tak. Deska elewacyjna meranti może być pomalowana na inny kolor, choć większość posiadaczy tarasów zbudowanych z tego gatunku drewna nie zmienia jej koloru i pozostawia ten naturalny.
Czy deska elewacyjna meranti może zabarwić elewację?
Nie. Deska elewacyjna meranti nie zabarwia żadnego rodzaju elewacji.
Czy można zamówić elewację wraz z położeniem?
W związku z tym, że specjalizujemy się w bezpośrednim imporcie drewna oraz biorąc pod uwagę to, że działamy na terenie całej Europy, nie jesteśmy w stanie zapewnić odpowiedniej jakości usług montażu elewacji w każdym miejscu, w którym dostępne jest importowane przez nas drewno. Dysponujemy aktualizowaną na bieżąco bazą firm zewnętrznych zajmujących się usługami związanymi z projektowaniem i/lub montażem elewacji i chętnie przekażemy dane kontaktowe do wybranych, znajdujących się w naszej bazie firm, aczkolwiek nie ponosimy odpowiedzialności za ich działania (w tym jakość świadczonych usług).
Czy drewnianą elewację kładzie się bezpośrednio na elewacji budynku?
Nie. Deski elewacyjne należy układać na odpowiednio przygotowanej konstrukcji. Szczegółowe informacje na temat sposobu montażu znajdują się instrukcji dostępnej w sekcji pliki do pobrania.
Czym różni się suszenie KD od AD?
Oznaczenie KD / AD informuje o sposobie suszenia deski elewacyjnej. KD (kiln dried), to suszenie komorowe w suszarni do drewna. AD (air dried), to suszenie na wolnym powietrzu (deski powietrzno-suche). Większość znajdujących się w naszej ofercie produktów suszona jest komorowo (KD) do wilgotności 18% (+/-2%). Suszenie to jest odpowiednie do zastosowań zewnętrznych. Jeśli planujesz wykorzystanie desek w niestandardowych warunkach, skontaktuj się z jednym z naszych handlowców.
Jak wygląda montaż desek elewacyjnych?
Sposób montażu desek elewacyjnych zależy m.in, od zastosowanego podłoża. Aby elewacja służyła przez lata, montaż powinien być wykonywany przez osoby posiadające odpowiednią wiedzę, a także umiejętności. Szczegółowe informacje na temat sposobu montażu desek elewacyjnych znajdują się instrukcji dostępnej w sekcji pliki do pobrania.
Co oznacza poszczególna klasa deski?
Klasa deski związana jest z jej jakością (w tym wyglądem). Szczegółowe informacje na temat poszczególnych klas sortowania znajdują się w dokumencie klasy sortowania dostępnym w sekcji pliki do pobrania.
Czy poszczególne profile deski mają wpływ tylko na wygląd, czy również zastosowanie?
Profil deski elewacyjnej ma wpływ tylko na wygląd deski i nie ma wpływu na jej zastosowanie.
Czy po zniszczeniu jednej deski muszę wymieniać całą elewację?
Nie. W przypadku uszkodzenia pojedynczej deski elewacyjnej wystarczy wymiana tylko zniszczonej deski. Jeśli elewacja jest zbudowana z desek na pióro-wpust, konieczne jest rozmontowanie elewacji do momentu, aż możliwy będzie dostęp do uszkodzonej deski.
Powiązane produkty
Serwis global-biznes.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich użycie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o ciasteczkach | Zamknij