8.15 PLN / mb
119.85 PLN / m2
Grubość
27 mm
Szerokość
68 mm
Profil
romboidalny
Materiał
drewno
Gatunek
modrzew syberyjski
Waga
650.00 kg / m3
Klasa
AB
Rodzaj suszenia:
KD
Wyślij zapytanie o produkt
Opis produktu

Modrzew syberyjski jest jednym z najlepszych gatunków drzew iglastych. Rośnie w surowym klimacie na dalekiej Syberii, gdzie lato jest wyjątkowo upalne i krótkie, a zimy długie i mroźne. Wysoka trwałość i wyjątkowa odporność na grzyby oraz gnicie sprawia, że drewno modrzewia syberyjskiego idealnie nadaje się na niezadaszone tarasy, elewacje i do zewnętrznej stolarki. Deska elewacyjna wykonana z tego gatunku drewna ma naturalną, jasnożółtą barwę, która z biegiem lat przechodzi w odcienie szarości, a wyraźnie zaznaczone na niej pierścienie wzrostu i słoje nadają deskom atrakcyjnego i naturalnego wyglądu drewna. Elewacja z modrzewia syberyjskiego jest twarda, wytrzymała i nie grozi jej wypaczenie, a dzięki małej wilgotności (16-18%) jest odporna na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Obecność taniny w drewnie powoduje, że deski z modrzewia są odporne na rozkład i gnicie, a wykonana z nich elewacja jest jedną z najbardziej trwałych (w porównaniu do elewacji wykonanych z innych gatunków drzew iglastych). Deski z modrzewia syberyjskiego stanowią idealną izolację akustyczną oraz cieplną (latem nie nagrzewają się zbytnio, a zimą zatrzymują ciepło w budynku), a wykonaną z tego gatunku drewna elewację można (w zależności od potrzeb) wybarwiać na różne kolory lub pozostawić w kolorze naturalnym. Odpowiednio położona i pielęgnowana elewacja z modrzewia syberyjskiego będzie służyła przez długie lata.

Porównanie długości
Pliki do pobrania
Najczęściej zadawane pytania
Jak pielęgnuje się elewację z modrzewia syberyjskiego?
W przypadku desek elewacyjnych z modrzewia syberyjskiego zaleca się impregnowanie ich co najmniej raz w roku, jednak częstotliwość impregnowania dobrze jest uzależnić od kondycji elewacji, sposobu jej użytkowania oraz umiejscowienia (zadaszenie lub jego brak). Impregnowanie nie tylko chroni elewację przed ewentualnymi zniszczeniami, czy nadaje jej świeżej, intensywnej barwy, ale użyty impregnat posiada także właściwości antygrzybiczne i antypleśniowe.
Jak często należy impregnować deskę elewacyjną z modrzewia syberyjskiego?
Częstotliwość impregnowania deski elewacyjnej z modrzewia syberyjskiego zależy od kondycji elewacji. W przypadku narażenia na trudne warunki atmosferyczne takie, jak umiejscowienie na ciągłej ekspozycji słońca bądź w wilgotnym, zacienionym miejscu należy impregnować ją częściej, aby zapobiec ewentualnemu zniszczeniu deski. O konieczności impregnowania świadczy przede wszystkim utrata koloru deski.
Czy deska elewacyjna z modrzewia syberyjskiego może zabarwić elewację?
Nie. Deska elewacyjna z modrzewia syberyjskiego nie zabarwia żadnego rodzaju elewacji.
Czy można zamówić elewację wraz z położeniem?
W związku z tym, że specjalizujemy się w bezpośrednim imporcie drewna oraz biorąc pod uwagę to, że działamy na terenie całej Europy, nie jesteśmy w stanie zapewnić odpowiedniej jakości usług montażu elewacji w każdym miejscu, w którym dostępne jest importowane przez nas drewno. Dysponujemy aktualizowaną na bieżąco bazą firm zewnętrznych zajmujących się usługami związanymi z projektowaniem i/lub montażem elewacji i chętnie przekażemy dane kontaktowe do wybranych, znajdujących się w naszej bazie firm, aczkolwiek nie ponosimy odpowiedzialności za ich działania (w tym jakość świadczonych usług).
Czy drewnianą elewację kładzie się bezpośrednio na elewacji budynku?
Nie. Deski elewacyjne należy układać na odpowiednio przygotowanej konstrukcji. Szczegółowe informacje na temat sposobu montażu znajdują się instrukcji dostępnej w sekcji pliki do pobrania.
Czym różni się suszenie KD od AD?
Oznaczenie KD / AD informuje o sposobie suszenia deski elewacyjnej. KD (kiln dried), to suszenie komorowe w suszarni do drewna. AD (air dried), to suszenie na wolnym powietrzu (deski powietrzno-suche). Większość znajdujących się w naszej ofercie produktów suszona jest komorowo (KD) do wilgotności 18% (+/-2%). Suszenie to jest odpowiednie do zastosowań zewnętrznych. Jeśli planujesz wykorzystanie desek w niestandardowych warunkach, skontaktuj się z jednym z naszych handlowców.
Jak wygląda montaż desek elewacyjnych?
Sposób montażu desek elewacyjnych zależy m.in, od zastosowanego podłoża. Aby elewacja służyła przez lata, montaż powinien być wykonywany przez osoby posiadające odpowiednią wiedzę, a także umiejętności. Szczegółowe informacje na temat sposobu montażu desek elewacyjnych znajdują się instrukcji dostępnej w sekcji pliki do pobrania.
Co oznacza poszczególna klasa deski?
Klasa deski związana jest z jej jakością (w tym wyglądem). Szczegółowe informacje na temat poszczególnych klas sortowania znajdują się w dokumencie klasy sortowania dostępnym w sekcji pliki do pobrania.
Czy poszczególne profile deski mają wpływ tylko na wygląd, czy również zastosowanie?
Profil deski elewacyjnej ma wpływ tylko na wygląd deski i nie ma wpływu na jej zastosowanie.
Czy po zniszczeniu jednej deski muszę wymieniać całą elewację?
Nie. W przypadku uszkodzenia pojedynczej deski elewacyjnej wystarczy wymiana tylko zniszczonej deski. Jeśli elewacja jest zbudowana z desek na pióro-wpust, konieczne jest rozmontowanie elewacji do momentu, aż możliwy będzie dostęp do uszkodzonej deski.
Powiązane produkty
Serwis global-biznes.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich użycie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o ciasteczkach | Zamknij