Do czego stosuje się drewno KVH?

Drewno KVH (kręgi warstwowe) jest specjalnym rodzajem drewna konstrukcyjnego, które jest stosowane głównie do budowy konstrukcji nośnych w budynkach. Drewno KVH jest produkowane z warstwowych płyt drewnianych, które są sklejane razem za pomocą kleju. W ten sposób powstaje trwała i stabilna konstrukcja, która jest odpowiednia do wielu różnych zastosowań, w tym:

  1. Konstrukcje nośne w budynkach: Drewno KVH jest często stosowane jako materiał konstrukcyjny do budowy stropów i dachów.
  2. Budownictwo modułowe: Drewno KVH jest często stosowane w budownictwie modułowym do tworzenia trwałych i mobilnych budynków, takich jak domki letniskowe.
  3. Ochrona przeciwpożarowa: Drewno KVH jest często stosowane jako materiał konstrukcyjny w budynkach, które wymagają dodatkowej ochrony przeciwpożarowej.
  4. Konstrukcje budowlane: Drewno KVH jest często stosowane do budowy altan i innych konstrukcji budowlanych, takich jak pergole i wiaty.

Ogólnie rzecz biorąc, drewno KVH jest trwałym i wytrzymałym materiałem, który jest łatwy w obróbce i ma dobre właściwości izolacyjne. Ponadto, jest ono łatwo dostępne i stosunkowo tanie, co czyni je atrakcyjnym wyborem dla wielu różnych zastosowań budowlanych.