Dewno kvh cena

07.09.2023

Drewno KVH to skrót od niemieckiego terminu "Konstruktionsvollholz", co oznacza pełne drewno konstrukcyjne. Jest to specjalnie przetworzone drewno, które jest suszone komorowo do określonej wilgotności, co zapewnia jego stabilność wymiarową i minimalizuje ryzyko pękania czy skręcania.

 

 

Zastosowanie drewna KVH


Drewno KVH jest często wykorzystywane w konstrukcjach budynków, w tym w budownictwie szkieletowym, w konstrukcjach dachowych oraz w innych elementach konstrukcyjnych, takich jak belki czy słupy.

 

Cena drewna KVH


Cena drewna KVH może różnić się w zależności od wielu czynników, takich jak gatunek drewna, jego wymiary, jakość oraz miejsce zakupu. Aby uzyskać dokładne informacje na temat cen, zalecam skontaktowanie się bezpośrednio z dostawcami drewna w Twoim regionie lub odwiedzenie sklepów budowlanych.

 

Zalety drewna KVH:

 

Stabilność: Dzięki procesowi suszenia komorowego, drewno KVH jest bardziej stabilne niż tradycyjne drewno konstrukcyjne.
Odporność na warunki atmosferyczne: Drewno KVH jest odporne na zmienne warunki pogodowe, co czyni je idealnym materiałem do zastosowań na zewnątrz.
Ekologia: Drewno jest materiałem odnawialnym, co czyni KVH bardziej ekologicznym wyborem w porównaniu z innymi materiałami budowlanymi.
Estetyka: Drewno KVH ma naturalny, ciepły wygląd, który dodaje charakteru każdej konstrukcji.


Zastosowanie drewna KVH


Drewno KVH jest szeroko stosowane w budownictwie, zwłaszcza w konstrukcjach szkieletowych. Może być używane do budowy ścian, stropów, dachów oraz innych elementów konstrukcyjnych, takich jak belki czy słupy.