Elewacje drewniane - Global Biznes

04.05.2023

Elewacje drewniane - Global Biznes

Elewacje drewniane to coraz częściej wybierane rozwiązanie przez inwestorów, którzy pragną nadać swojemu domowi niepowtarzalny styl i elegancki wygląd. Drewno to materiał, który nie tylko prezentuje się pięknie, ale również jest ekologiczny i przyjazny dla środowiska. W poniższym artykule przedstawimy zalety elewacji drewnianych oraz omówimy różne rodzaje drewna, z jakiego można je wykonać.

 

Zalety elewacji drewnianych

 

Elewacje drewniane posiadają wiele zalet. Przede wszystkim, drewno jest naturalnym materiałem, który daje ciepły i przytulny wygląd domu. W porównaniu do tradycyjnych elewacji, drewno jest lżejsze, co ułatwia montaż i zmniejsza koszty związane z transportem i montażem.

Drewno jest również bardzo trwałym materiałem, który może przetrwać wiele lat, jeśli zostanie odpowiednio zabezpieczone przed działaniem czynników atmosferycznych, takich jak deszcz, śnieg, wiatr czy promieniowanie UV. Jeśli elewacja drewniana zostanie wykonana z odpowiednio dobranego drewna i zaimpregnowana, będzie służyć przez wiele lat, bez potrzeby częstej konserwacji i napraw.

 

Rodzaje drewna do elewacji

Istnieje wiele rodzajów drewna, które nadają się do elewacji. Jednym z najpopularniejszych jest sosna, która jest lekka, łatwa w obróbce i łatwo się ją impregnuje. Jeszcze bardziej odpornym drewnem jest modrzew, który charakteryzuje się dużą twardością i odpornością na warunki atmosferyczne. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest świerk, który jest lekki, ale jednocześnie wytrzymały i pięknie się prezentuje.