Ile kosztuje zrobienie tarasu z drewna?

07.06.2023

le Kosztuje Zrobienie Tarasu z Drewna? Przewodnik Kosztowy


Taras drewniany może dodać nie tylko przestrzeń do życia na świeżym powietrzu, ale także zwiększyć wartość nieruchomości. Mimo że drewno jest tradycyjnie uważane za bardziej kosztowny materiał, może to być inwestycja, która przyniesie duże korzyści w długim okresie. Ale ile kosztuje zrobienie tarasu z drewna? Rozważmy różne czynniki wpływające na końcową cenę.

 

Rodzaj Drewna: Czynnik Wpływający na Koszt


Jednym z kluczowych czynników wpływających na koszt tarasu jest rodzaj drewna, który wybierzesz. Sosna, będąca jednym z najtańszych drewnianych materiałów tarasowych, może kosztować około 100-150 zł za metr kwadratowy. Egzotyczne drewna, takie jak teak czy bangkirai, mogą kosztować nawet kilkaset złotych za metr kwadratowy.

 

Rozmiar i Design Tarasu


Rozmiar tarasu będzie miał oczywisty wpływ na koszt - im większy taras, tym więcej materiału będzie potrzebne, a tym samym koszt będzie większy. Dodatkowo, bardziej skomplikowany design tarasu może wymagać więcej pracy i materiałów, co również zwiększy koszt.

 

Prace Budowlane i Instalacyjne


Koszt pracy jest kolejnym ważnym czynnikiem do rozważenia. Zatrudnienie profesjonalistów do budowy tarasu może być kosztowne, ale gwarantuje, że prace zostaną wykonane prawidłowo i bezpiecznie. Koszty te mogą się różnić w zależności od regionu, wielkości i skomplikowania projektu, ale średnio koszt pracy to około 200-300 zł za metr kwadratowy.

 

Konserwacja Drewna


Konserwacja drewna jest niezbędna do utrzymania jego piękna i długowieczności. Koszty takiej konserwacji, obejmującej impregnację, malowanie lub lakierowanie, mogą wynosić od kilkudziesięciu do kilkuset złotych rocznie, w zależności od wielkości tarasu.

 

Ile Kosztuje Zrobienie Tarasu z Drewna?


Podsumowując, budowa tarasu z drewna to inwestycja, która może różnić się kosztami w zależności od wielu czynników, takich jak rodzaj drewna, wielkość i design tarasu, koszty pracy i konserwacji. Jednak, pomimo tych kosztów, taras drewniany może przynieść wiele korzyści, zarówno