Ile Wynosi Cena za 1m2 Tarasu z Deski Kompozytowej

06.10.2023

Ile Wynosi Cena za 1m2 Tarasu z Deski Kompozytowej

Tarasy z deski kompozytowej zyskują na popularności dzięki swojej trwałości i łatwości w utrzymaniu. Ale ile kosztuje założenie takiego tarasu? W tym artykule przyjrzymy się czynnikom wpływającym na cenę 1m² tarasu z deski kompozytowej.

 

Cena Materiałów na taras 

Zakup materiału to główny składnik kosztów tarasu kompozytowego. Ceny mogą się różnić w zależności od marki, jakości i stylu desek. Możesz spodziewać się, że zakres cen za 1m² materiału będzie się wahał od 200 do 500 PLN.


Koszty Montażu deski tarasowej

Choć montaż tarasu kompozytowego może być prostszy niż drewnianego, jego koszt zależy od złożoności projektu i stawek lokalnych wykonawców. Koszty te mogą wynieść od 50 do 150 PLN za 1m².

 

Dodatkowe Materiały

Elementy takie jak balustrady, schody czy oświetlenie tarasowe, mogą znacząco wpłynąć na ostateczny koszt projektu. Dla przykładu, balustrady mogą dodać dodatkowe 50 do 200 PLN za metr bieżący.


Przygotowanie Terenu pod taras

Koszty przygotowania terenu, takie jak wykopy, wyrównanie terenu lub budowa fundamentów, także mogą się doliczyć. Możesz spodziewać się, że będą one wynosiły od 20 do 100 PLN za 1m².


Pozwolenia i Opłaty na taras 

W niektórych przypadkach, mogą być wymagane pozwolenia budowlane, co także będzie miało wpływ na koszt projektu.


Wskazówki Kosztowe

Zawsze warto uzyskać kilka wycen od różnych dostawców i wykonawców, aby mieć pewność, że otrzymujesz najlepszą ofertę.
Rozważ zakup desek kompozytowych podczas wyprzedaży lub promocji, aby zaoszczędzić na kosztach materiałów.