Jakie są rodzaje tarasów? Oferta Global Biznes

19.09.2023

Jakie są rodzaje tarasów? Oferta Global Biznes

Taras to miejsce, które stanowi przedłużenie naszego domu lub mieszkania, oferując dodatkową przestrzeń do relaksu, spotkań z rodziną czy przyjaciółmi. W zależności od potrzeb i możliwości przestrzennych, możemy wybrać różne rodzaje tarasów. Poniżej przedstawiamy przegląd najpopularniejszych z nich.

 

Taras Przyziemny


Jest to najbardziej klasyczny rodzaj tarasu, który znajduje się bezpośrednio przy poziomie gruntu. Idealny dla domów parterowych lub mieszkań na parterze. Taras przyziemny jest łatwy w budowie i nie wymaga skomplikowanych konstrukcji podporowych.

 

Taras Podwyższony


Znajduje się powyżej poziomu gruntu i jest podparty konstrukcją nośną. Może być częścią domu lub stanowić oddzielną konstrukcję w ogrodzie. Taras podwyższony oferuje piękne widoki, zwłaszcza w terenach pagórkowatych czy górskich.

 

Taras na Dachu


Coraz bardziej popularny w miastach, gdzie przestrzeń jest ograniczona. Taras na dachu pozwala na stworzenie zielonej oazy w samym sercu miasta. Wymaga odpowiedniej izolacji i zabezpieczenia przed przeciekami.

 

Taras Zadaszony


Dzięki zadaszeniu możemy korzystać z tarasu niezależnie od pogody. Zadaszenie chroni przed słońcem w upalne dni oraz przed deszczem, co pozwala na organizację spotkań nawet w niepewne dni.

 

Taras Zimowy (Ogród Zimowy)


Jest to zamknięta przestrzeń, często w formie przeszklonej werandy. Pozwala na korzystanie z tarasu przez cały rok, niezależnie od warunków atmosferycznych. Idealne miejsce na relaks z książką w zimowe dni.

 

Balkon


Choć nie jest klasycznym tarasem, pełni podobną funkcję w mieszkaniach wielopiętrowych. Balkon to mała przestrzeń otwarta lub zadaszona, która pozwala na chwilę relaksu na świeżym powietrzu.


Wybór rodzaju tarasu zależy od wielu czynników: lokalizacji, dostępnej przestrzeni, budżetu oraz indywidualnych preferencji. Niezależnie od wyboru, taras stanowi ważne miejsce w naszym domu, które pozwala na chwilę wytchnienia i relaksu na świeżym powietrzu. Przy planowaniu tarasu warto również zwrócić uwagę na odpowiednie materiały i roślinność, które dopełnią całość i stworzą przytulną atmosferę.