Sosna termowana-Thermo sosna-Oferta Global Biznes

06.05.2023

Sosna termowana, czyli thermo sosna, to rodzaj drewna, który powstaje w wyniku procesu termicznego. Jest to materiał o wyjątkowych właściwościach, który zyskuje coraz większą popularność wśród inwestorów i architektów. W poniższym artykule przedstawimy, czym jest sosna termowana, jakie posiada właściwości i w jaki sposób może być wykorzystana na tarasie i elewacji.

 

Czym jest sosna termowana?

 

Sosna termowana to drewno, które powstaje w wyniku obróbki termicznej drewna iglastego, przede wszystkim sosny. Podczas procesu termicznego drewno jest poddawane działaniu wysokiej temperatury, co powoduje zmiany w jego strukturze. W wyniku obróbki termicznej drewno traci wilgoć i substancje organiczne, co skutkuje jego stabilizacją i zwiększeniem trwałości.

 

Właściwości sosny termowanej

Sosna termowana posiada wiele właściwości, które wyróżniają ją spośród innych rodzajów drewna. Przede wszystkim, jest to materiał bardzo odporny na warunki atmosferyczne, jak deszcz, śnieg czy promieniowanie UV. Ponadto, sosna termowana charakteryzuje się wysoką stabilnością wymiarową, co oznacza, że nie ulega deformacji ani rozwarstwieniu, co jest częstym problemem przy tradycyjnych tarasach drewnianych. Drewno to jest również odporne na grzyby i owady, co jest ważne dla elementów zewnętrznych, takich jak tarasy i elewacje.

 

Sosna termowana na taras

Sosna termowana jest idealnym materiałem do wykorzystania na tarasie. Dzięki swoim właściwościom jest ona odporna na wilgoć i warunki atmosferyczne, co sprawia, że jest to doskonałe rozwiązanie dla tarasów na zewnątrz. Dodatkowo, sosna termowana jest łatwa w obróbce, co ułatwia jej montaż. Drewno to jest również bardzo estetyczne i posiada naturalny wygląd, który wpisuje się w wiele stylów aranżacyjnych.

 

 

Sosna termowana na elewację

Sosna termowana jest również idealnym materiałem do wykorzystania na elewacji. Dzięki swojej odporności na wilgoć, grzyby i owady, drewno to jest doskonałym materiałem do elewacji domów. Sosna termowana jest także łatwa w obróbce, co pozwala na wykonanie różnych rodzajów elewacji, od tradycyjnych po nowoczesne. Ponadto, sosna termowana charakteryzuje się naturalnym wyglądem, który wpisuje się w wiele stylów architektonicznych.