17.91 PLN / mb
121.01 PLN / m2
Grubość
21 mm
Szerokość
148 mm
Materiał
drewno
Gatunek
wpc
Waga
2.40 kg / mb
Klasa
Premium
Wyślij zapytanie o produkt
Opis produktu

Kompozytowe deski elewacyjne 4DECK to innowacyjny produkt łączący w sobie naturalność drewna z nowoczesną technologią. Połączenie drewna i tworzyw sztucznych gwarantuje powstanie materiału odpornego na wodę i warunki atmosferyczne oraz łatwego w utrzymaniu i użytkowaniu. Deski 4DECK składają się w 60% z pyłu drzewnego oraz w 30% z HDPE czyli z polietylenu o podwyższonej gęstości. Pozostałe 10% stanowią: barwnik, stabilizatory oraz filtr UV zabezpieczający deski przed płowieniem. Deski kompozytowe są często wybierane jako alternatywa dla klasycznego drewna. Ich niewątpliwą zaletą jest łatwa pielęgnacja (w odróżnieniu od surowego drewna, deski kompozytowe nie wymagają corocznego olejowania). System desek kompozytowych 4DECK charakteryzuje się wyjątkowo łatwym montażem, który można wykonać samodzielnie. Elewacyjne deski kompozytowe są w naszej ofercie dostępne są w 2 kolorach: brąz i ciemny brąz.

Porównanie długości
Pliki do pobrania
Najczęściej zadawane pytania
Jak pielęgnuje się elewację kompozytową 4DECK?
Elewacja z desek kompozytowych 4DECK nie wymaga szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych. Zalecamy mycie elewacji myjką ciśnieniową i ewentualne stosowanie łagodnego środka czyszczącego (wskazane jest wykonanie przed czyszczeniem próby w niewidocznym miejscu).
Czy deska elewacyjna 4DECK nagrzewa się latem?
Tak. Kompozytowe deski elewacyjne 4DECK nagrzewają się latem.
Czy kompozyt elewacyjny 4DECK odkształca się pod wpływem ciepła?
Nie. Elewacyjne deski kompozytowe 4DECK nie odkształcają się ani pod wpływem ciepła ani nadmiernego nasłonecznienia.
Czy kompozyt elewacyjny 4DECK może być zaatakowany przez grzyby, owady lub termity?
Nie. Kompozytowe deski elewacyjne 4DECK są dużo trwalszym produktem od deski drewnianej i nie straszne im grzyby, owady czy termity, a także pleśnie.
Czy można zamówić elewację wraz z położeniem?
W związku z tym, że specjalizujemy się w bezpośrednim imporcie drewna oraz biorąc pod uwagę to, że działamy na terenie całej Europy, nie jesteśmy w stanie zapewnić odpowiedniej jakości usług montażu elewacji w każdym miejscu, w którym dostępne jest importowane przez nas drewno. Dysponujemy aktualizowaną na bieżąco bazą firm zewnętrznych zajmujących się usługami związanymi z projektowaniem i/lub montażem elewacji i chętnie przekażemy dane kontaktowe do wybranych, znajdujących się w naszej bazie firm, aczkolwiek nie ponosimy odpowiedzialności za ich działania (w tym jakość świadczonych usług).
Czy drewnianą elewację kładzie się bezpośrednio na elewacji budynku?
Nie. Deski elewacyjne należy układać na odpowiednio przygotowanej konstrukcji. Szczegółowe informacje na temat sposobu montażu znajdują się instrukcji dostępnej w sekcji pliki do pobrania.
Jak wygląda montaż desek elewacyjnych?
Sposób montażu desek elewacyjnych zależy m.in, od zastosowanego podłoża. Aby elewacja służyła przez lata, montaż powinien być wykonywany przez osoby posiadające odpowiednią wiedzę, a także umiejętności. Szczegółowe informacje na temat sposobu montażu desek elewacyjnych znajdują się instrukcji dostępnej w sekcji pliki do pobrania.
Czy poszczególne profile deski mają wpływ tylko na wygląd, czy również zastosowanie?
Profil deski elewacyjnej ma wpływ tylko na wygląd deski i nie ma wpływu na jej zastosowanie.
Czy po zniszczeniu jednej deski muszę wymieniać całą elewację?
Nie. W przypadku uszkodzenia pojedynczej deski elewacyjnej wystarczy wymiana tylko zniszczonej deski. Jeśli elewacja jest zbudowana z desek na pióro-wpust, konieczne jest rozmontowanie elewacji do momentu, aż możliwy będzie dostęp do uszkodzonej deski.
Powiązane produkty
Serwis global-biznes.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich użycie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o ciasteczkach | Zamknij