20.34 PLN / mb
140.28 PLN / m2
Grubość
15 mm
Szerokość
145 mm
Profil
faza
Materiał
drewno
Gatunek
okoume
Waga
500.00 kg / m3
Klasa
Standard & Better
Rodzaj suszenia:
KD
Wyślij zapytanie o produkt
Opis produktu

Okoume jest gatunkiem egzotycznym, pochodzącym z Afryki Środkowej (głównie z Gabonu), charakteryzującym się dużą stabilnością oraz wytrzymałością, dzięki czemu drewno to nie ma tendencji do wypaczania się pod wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Okoume wyróżnia delikatny, łososioworóżowy (aż do ciemnoróżowego) kolor oraz gładkie ziarno, a jego drewno wykorzystywane jest do stolarki, okładzin ściennych, mebli, ale przede wszystkim na elewacje (deski elewacyjne okoume idealnie komponują się ze środowiskiem oraz z takimi materiałami jak kamień, szkło czy metal, nadając budynkowi niepowtarzalny i charakterystyczny wygląd). Dodatkowym atutem drewna okoume jest możliwość barwienia go na dowolny kolor, dzięki czemu wykonaną z niego elewację można dopasować praktycznie do każdej aranżacji (deski okoume mogą być wykorzystywane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń). Okoume stanowi idealną izolację akustyczną oraz cieplną (latem zbytnio się nie nagrzewa, a zimą zatrzymuje ciepło w budynku), a odpowiednio pielęgnowany jest w stanie służyć i pięknie wyglądać przez lata.

Porównanie długości
Najczęściej zadawane pytania
Jak pielęgnuje się elewację z drewna okoume?
Jak w przypadku każdego gatunku drewna egzotycznego zaleca się olejowanie desek elewacyjnych okoume. Olejowanie nie tylko chroni elewację przed ewentualnymi zniszczeniami, ale również nadaje jej świeżej, intensywnej barwy.
Jak często należy impregnować deskę elewacyjną okoume?
Częstotliwość olejowania deski elewacyjnej okoume zależy od kondycji elewacji. W przypadku narażenia na trudne warunki atmosferyczne takie, jak umiejscowienie na ciągłej ekspozycji słońca bądź w wilgotnym, zacienionym miejscu należy olejować ją częściej, aby zapobiec ewentualnemu zniszczeniu deski. O konieczności olejowania świadczy przede wszystkim utrata koloru deski.
Czy deska elewacyjna okoume może zabarwić elewację?
Nie. Deska elewacyjna okoume nie zabarwia żadnego rodzaju elewacji.
Czy można zamówić elewację wraz z położeniem?
W związku z tym, że specjalizujemy się w bezpośrednim imporcie drewna oraz biorąc pod uwagę to, że działamy na terenie całej Europy, nie jesteśmy w stanie zapewnić odpowiedniej jakości usług montażu elewacji w każdym miejscu, w którym dostępne jest importowane przez nas drewno. Dysponujemy aktualizowaną na bieżąco bazą firm zewnętrznych zajmujących się usługami związanymi z projektowaniem i/lub montażem elewacji i chętnie przekażemy dane kontaktowe do wybranych, znajdujących się w naszej bazie firm, aczkolwiek nie ponosimy odpowiedzialności za ich działania (w tym jakość świadczonych usług).
Czy drewnianą elewację kładzie się bezpośrednio na elewacji budynku?
Nie. Deski elewacyjne należy układać na odpowiednio przygotowanej konstrukcji. Szczegółowe informacje na temat sposobu montażu znajdują się instrukcji dostępnej w sekcji pliki do pobrania.
Czym różni się suszenie KD od AD?
Oznaczenie KD / AD informuje o sposobie suszenia deski elewacyjnej. KD (kiln dried), to suszenie komorowe w suszarni do drewna. AD (air dried), to suszenie na wolnym powietrzu (deski powietrzno-suche). Większość znajdujących się w naszej ofercie produktów suszona jest komorowo (KD) do wilgotności 18% (+/-2%). Suszenie to jest odpowiednie do zastosowań zewnętrznych. Jeśli planujesz wykorzystanie desek w niestandardowych warunkach, skontaktuj się z jednym z naszych handlowców.
Jak wygląda montaż desek elewacyjnych?
Sposób montażu desek elewacyjnych zależy m.in, od zastosowanego podłoża. Aby elewacja służyła przez lata, montaż powinien być wykonywany przez osoby posiadające odpowiednią wiedzę, a także umiejętności. Szczegółowe informacje na temat sposobu montażu desek elewacyjnych znajdują się instrukcji dostępnej w sekcji pliki do pobrania.
Co oznacza poszczególna klasa deski?
Klasa deski związana jest z jej jakością (w tym wyglądem). Szczegółowe informacje na temat poszczególnych klas sortowania znajdują się w dokumencie klasy sortowania dostępnym w sekcji pliki do pobrania.
Czy poszczególne profile deski mają wpływ tylko na wygląd, czy również zastosowanie?
Profil deski elewacyjnej ma wpływ tylko na wygląd deski i nie ma wpływu na jej zastosowanie.
Czy po zniszczeniu jednej deski muszę wymieniać całą elewację?
Nie. W przypadku uszkodzenia pojedynczej deski elewacyjnej wystarczy wymiana tylko zniszczonej deski. Jeśli elewacja jest zbudowana z desek na pióro-wpust, konieczne jest rozmontowanie elewacji do momentu, aż możliwy będzie dostęp do uszkodzonej deski.
Powiązane produkty
Serwis global-biznes.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich użycie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o ciasteczkach | Zamknij